Рівень освіти як основна парадигма сталого розвитку економіки
DOI:
https://doi.org/10.18524/2413-9998.2017.2(36).115196Ключові слова:
людський капітал, якість освіти, економіка, індекс людського розвитку, ефективність, університетАнотація
В статті розглянуто сутність людського капіталу та його значення в сталому розвитку економічних систем. Зазначено, що в сучасному суспільстві інтелектуальний капітал є основою добробуту та багатства. Проаналізовано зв’язок між рівнем і якістю освіти та економічним розвитком країн з використання індексу людського розвитку. Визначено основні недоліки освітньої та наукової галузі та напрямки підвищення її ефективності в Україні.Посилання
Stiuart, T. A. (2007). Intellektualnyi kapital. Novyi istochnik bogatstva organizatsii [Intellectual capital. The new wealth of organizations]. – Moscow : Pokolenie. [in Russian].
Bruking, E. (2001). Intellektualnyi kapital. Kliuch k uspekhu v novom tysiacheletii [Intellectual Capital. Core asset for the third millennium]. – Sankt-Petersburg : Piter. [in Russian].
Androshchuk, H. O. & Davymuka, S. A. (2014). Intelektualna vlasnist u naukovo-tekhnichnii sferi : metody ta pryntsypy vartisnoi otsinky : monohrafiia [Intellectual property in science and technology : methods and principles of evaluation]. – Kyiv : Parlamentske vydavnytstvo. [in Ukrainian].
Kovalenko, V. (2015). Znanie – sila [Knowledge is a power]. Novoe vremia. – The new time, 21, pp. 30-33. [in Russian].
Yablonskyi, V. (2016). Yak vykorystovuiemo liudskyi kapital [How do we use human capital?]. Kraina. – Country, 17, pp. 12-14. [in Ukrainian].
Halasiuk, V. (2016). Industrialni parky : mify ta realii [Industrial parks : myths and realities]. Sehodnia. – Today, pp. 6-8. [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).