Рецензування
Процес рецензування
Поданий рукопис статті підлягає обов’язковому рецензуванню, яке здійснюється згідно з Положенням про рецензування.
ПОЛОЖЕННЯ ПРО РЕЦЕНЗУВАННЯ статей у збірнику наукових праць «Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління»
- Дане положення регламентує порядок рецензування та проходження статей, що надходять до редакції збірника наукових праць «Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління».
- Основна мета процесу рецензування полягає у забезпеченні якості та наукової цінності публікацій через процедуру об’єктивного оцінювання рукописів та відбору рукописів для опублікування відповідно до цієї оцінки, а також визначення компетентних рекомендацій щодо поліпшення рукописів.
- Процедура рецензування є анонімною як для рецензента, так і для авторів (подвійне сліпе рецензування); вона здійснюється двома рецензентами. У якості рецензентів виступають як члени редакційної колегії видання, так і сторонні висококваліфіковані фахівці, які володіють глибокими знаннями за певним науковим напрямком та/або мають необхідний досвід роботи.
- Всі рецензенти повинні проводити критичну та об'єктивну оцінку наданих для рецензування авторських рукописів дотримуючись вимог Комітету з етики в публікаціях, який розробив Рекомендації для рецензентів щодо дотримання етичних принципів та стандартів.
- У рецензії розкриваються питання визначені формою оцінки.
- До рецензування допускаються наукові статті, оформлені у повній відповідності до вимог щодо оформлення матеріалів, які надаються. Для визначення ступеня відповідності даним вимогам усі статті та супутні матеріали авторів проходять первинний контроль у редакції та перевірку на наявність плагіату. У випадку наявності зауважень на етапі первинного контролю, стаття та інші матеріали автора повертаються для усунення виявлених недоліків.
- Внутрішнє рецензування здійснюється членом редакційної колегії, який визначає наукову цінність, відповідність матеріалу тематиці журналу, відповідність формальним вимогам щодо рукописів та призначає двох рецензентів – незалежних фахівців, які є компетентними щодо тематики рукопису.
- До рецензування залучаються вітчизняні та закордонні висококваліфіковані вчені, що мають наукові праці за проблематики статті. Зовнішній рецензент обирається з урахуванням його поточного навантаження та з його згоди.
- Член редколегії та/або зовнішній рецензент, що одержали закодовану статтю, заповнюють типову форму рецензування та обирають один з варіантів рекомендації: рекомендовано до публікації; рекомендовано доопрацювання; не рекомендовано до публікації.
- Рецензенти повідомляються про те, що направлені їм рукописи є інтелектуальною власністю авторів та відомості, розміщені в рукописі не підлягають розголошенню. Рецензентам не дозволяється використовувати дані роботи до їх опублікування у власних інтересах.
- У випадку негативного висновку (відсутності рекомендації до публікації або визначення необхідності доопрацювання статті) рецензенти повинні надати письмове аргументоване пояснення причин такого рішення.
- Остаточне рішення щодо можливості публікації статті ухвалюється робочою групою редакційної колегії видання.
- Подальша робота зі статтею, яка прийнята до публікації, здійснюється редакцією відповідно до технологічного процесу підготовки збірника.
- Рішення редакції повідомляється авторові(-ам) статті. У разі необхідності доопрацювання, авторові(-ам) також надсилається зміст рецензії, що містить рекомендації щодо доопрацювання статті. Анонімність рецензентів гарантується редакцією журналу.
- Доопрацьований варіант статті направляється на повторне рецензування. У випадку повторного негативного висновку рецензента стаття відхиляється та не підлягає подальшому розгляду.
- Редакція не вступає у дискусію з авторами відхилених статей.