УПРАВЛІННЯ АКУМУЛЯЦІЄЮ І ВИКОРИСТАННЯМ БЮДЖЕТНИХ РЕСУРСІВ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2413-9998.2022.3(52).275829Ключові слова:
бюджетна система, бюджетні відносини, бюджетна політика, державний бюджет, дохід державного бюджету, видатки державного бюджету, пріоритетні видатки бюджету, економічний розвиток країни, воєнний станАнотація
Управління бюджетними ресурсами в умовах воєнного стану відіграє ключову роль у стабілізації економіки, функціонуванні бюджетної системи та координації її ланок для ефективного виконання державою своїх функцій. Повномасштабне вторгнення на територію нашої країни змусило уряд переглянути поставлені раніше ціліз метою переорієнтації на збільшення фінансування оборони та соціального захисту населення, залучення міжнародної підтримки. У статті досліджуються теоретичні засади державного управління бюджетними коштами, виокремленні його проблеми в умовах воєнного стану. Розглянуто особливості формування доходів бюджету в довоєнний період та в умовах воєнного стану. Досліджено основні заходи фіскального стимулювання та консолідації. У результаті дослідження виділено головні проблеми та виокремлено перспективні напрями вдосконалення державного управління бюджетними коштами. Акцентована увага на основних відмінностях функціонування бюджетної системи України у мирний час та в умовах воєнного стану. Проаналізовані законодавчі та інші нормативно-правові акти, що регулюють питання бюджетних відносин в умовах воєнного стану. Управління бюджетними ресурсамита бюджетними відносинами в Україні в умовах воєнного стану відрізняється від їхнього регулювання у мирний час та має істотні особливості. Їх сутність у тому, що правовий механізм прийняття рішень у бюджетній сфері спрощується, деякі важливі норми бюджетного законодавства тимчасово припиняють свою дію. На наш погляд, такі правові рішення є виправданими та ефективними в умовах військової агресії проти держави.
Посилання
Hryhoriev, H. S. (2017). Teoretyko-metodolohichni zasady derzhavnoho rehuliuvannia finansovo-ekonomichnykh protsesiv v umovakh hlobalizatsii: monohrafiia [Theoretical and methodological principles of state regulation of financial and economic processes in the context of globalization: monograph]. Kherson: Oldi-plius [in Ukrainian].
Sheremet, O. O. (2019). Teoretyko-metodolohichni zasady protsesu zabezpechennia te realizatsii rynkovykh stratehii u kharchovii promyslovosti: monohrafiia [Theoretical and methodological principles of the process of ensuring and implementing market strategies in the food industry: monograph]. Kherson: OLDIPLUS [in Ukrainian].
Dimenko, R. A. (2019). Teoretyko-metodolohichni zasady protsesu derzhavnoho rehuliuvannia ta stratehichnoho rozvytku telekomunikatsiinoi industrii: monohrafiia [Theoretical and methodological principles of the process of state regulation and strategic development of the telecommunications industry: monograph]. Kherson: OLDI-PLUS [in Ukrainian].
Maslennikov, E. I. (2019). Innovatsiina ekonomika: teoretychni ta praktychni aspekty: monohrafiia [Innovative economy: theoretical and practical aspects: monograph] (Issue 4). Kherson: OLDI-PLUS [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).