Внутрішній аудит бізнес-процесів як базовий інструмент розвитку підприємства та системи управління
DOI:
https://doi.org/10.18524/2413-9998.2024.3(58).330105Ключові слова:
менеджмент, управлінський консалтинг, аудит, управління ризиками, інвестиції, інновації, бізнес-процеси, система управління, розвиток, підприємствоАнотація
Досліджено внутрішній аудит бізнес-процесів як базовий інструмент розвитку підприємства та системи управління. Аналіз охопив основні аспекти аудиту, включаючи його роль у виявленні ризиків, підвищенні ефективності управління та адаптації до динамічних змін зовнішнього середовища. Приділено увагу методології проведення аудиту, його основним етапам та ключовим інструментам, що використовуються в оцінці бізнес-процесів.
Дослідження підтвердило, що внутрішній аудит відіграє ключову роль у виявленні неефективних процесів, оптимізації витрат та впровадженні стратегічних змін. Було встановлено, що компанії, які регулярно проводять внутрішній аудит бізнес-процесів, демонструють вищу адаптивність до змін ринку та мають стабільніший фінансовий стан. Отримані результати продемонстрували, що внутрішній аудит є не лише механізмом контролю, а й стратегічним інструментом розвитку. Було виявлено як позитивні, так і негативні аспекти існуючих підходів до аудиту, що потребують подальшого вдосконалення. Сформовано рекомендації щодо вдосконалення внутрішнього аудиту через автоматизацію процесів, впровадження штучного інтелекту та посилення контролю за бізнес-процесами. Визначено перспективи подальших досліджень, спрямованих на підвищення ефективності внутрішнього аудиту в умовах глобальних викликів.
Посилання
Murdock, H. Operational auditing: Principles and techniques for a changing world. CRC Press. 2021.
Замула І.В. Аналітична оцінка та контроль бізнес-процесів в межах маркетингової стратегії суб’єкта господарювання. Житомир : О. О. Євенок, 2016. 388 с.
Ковальчук Т. М. Теоретико-методологічні аспекти аналізу бізнес-процесів як функції управління. Економічний аналіз: зб. наук. праць.Тернопіль : Видавничо-поліграфічний центр Тернопільського національного економічного університету «Економічна думка», 2017. Т. 27. № 4. С. 219-224.
Латишева О.В. Бізнес-процеси суб’єктів господарювання: планування,моделювання, аналіз та контроль. Краматорськ : ДДМА,2021. 234 с.
Петрик О. А., Гойло Н. В., Матієнко-Зубенко І. І. Аудит в умовах сталого розвитку: сучасні виклики та перспективи. К. : КНЕУ, 2021. 231 с.
Іпполітова І. Я. Ефективність здійснення реінжинірингу бізнес-процесів на підприємстві. Глобальні та національні проблеми економіки.2016. № 13. С. 264-270.
Integrating Financial, Operational, and IT Audits for Comprehensive Success. URL: https://accountinginsights.org/integrating-financial-operational-and-it-audits-for-comprehensive-success/ (дата звернення: 01.10.2024)
Integrated Audit: What is it, Purpose & Process. URL: https://oddcoll.com/news-and-publications/integrated-audit/ (дата звернення: 01.10.2024)
Whatʼs an Integrated Audit? [+ How to Do One]. URL: https://www.highradius.com/resources/Blog/integrated-audit-in-accounting/ (дата звернення: 01.10.2024)
Benefits of Internal Auditing and Conducting Process-Based Audits. URL: https://www.nqa.com/en-ca/resources/blog/may-2022/internal-audits (дата звернення: 01.10.2024)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).